Make the Call - Umpire Recruitment
http://slo-pitch.com/content/northern-shootout
https://www.instagram.com/slopitchnational
Worth Sports
http://slo-pitch.com/content/northern-shootout
National Championships
 
2016 CanAm Schedule

 

Official tournament schedule is posted at Tournament Headquarters. This schedule has been posted for information purposes only. All teams should check in at tournament headquarters to ensure no changes have been made.

 




Division:  Co-Ed      
         
Team Team Day Time Diamond
1. Meatpuppets 2. Phillthies SAT 9:00 PPK 3
3. Hits + Giggles 4. Green Fury SAT 9:00 PC 6
5. Stingrays 6. Sons of Pitches SAT 10:30 PPK 3
2. Phillthies 4. Green Fury SAT 12:00 PC 6
1. Meatpuppets 6. Sons of Pitches SAT 12:00 PPK3
3. Hits + Giggles 5. Stingrays SAT 1:30 PPK 3
4. Green Fury 6. Sons of Pitches SAT 3:00 PC 5
2. Phillthies 5. Stingrays SAT 4:30 PC 5
1. Meatpuppets 3. Hits + Giggles SAT 4:30 PC6

 

 

 




Division:  Women's Comp      
         
Team Team Day Time Diamond
1. Bandits 2. Team Miso SAT 9:00 PPK 1
1. Bandits 3. Wtf Mizuno SAT 10:30 PPK 1
2. Team Miso 3. Wtf Mizuno SAT 12:00 PPK 1
1. Bandits 2. Team Miso SAT 1:30 PPK 1
1. Bandits 3. Wtf Mizuno SAT 3:00 PPK 1
2. Team Miso 3. Wtf Mizuno SAT 4:30 PPK 1

 



Division:  Women's 35 IM      
         
Team Team Day Time Diamond
1. Honeybadgers 2. Kyms Hair Design SAT 10:30 PC 5
3. Grey Hares 4. Inferno SAT 10:30 PC 6
1. Honeybadgers 3. Grey Hares SAT 1:30 PC 5
2. Kyms Hair Design 4. Inferno SAT 1:30 PC 6
1. Honeybadgers 4. Inferno SAT 4:30 PPK 3
2. Kyms Hair Design 3. Grey Hares SAT 4:30

PC 4

 






Division:  Mens E      
         
Team Team Day Time Diamond
1. Mets 2. Dbacks SAT 9:00 PC 1
3. Team Sox 4. Sandlot Soldiers SAT 9:00 PC 2
5. Whatever 6. Blunt Force SAT 9:00 PC 3
7. Junkyard 8. Bang Bang SAT 9:00 PC 4
9. Dixons Auto Body 10. Wolfpack SAT 9:00 PC 5
2. Dbacks 4. Sandlot Soldiers SAT 12:00 PC 1
1. Mets 6. Blunt Force SAT 12:00 PC 2
3. Team Sox 8. Bang Bang SAT 12:00 PC 3
5. Whatever 10. Wolfpack SAT 12:00 PC 4
7. Junkyard 9. Dixons Auto Body SAT 12:00 PC 5
4. Sandlot Soldiers 6. Blunt Force SAT 3:00 PC 1
2. Dbacks 8. Bang Bang SAT 3:00 PC 2
1. Mets 10. Wolfpack SAT 3:00 PC 3
3. Team Sox 9. Dixons Auto Body SAT 3:00 PC 4
5. Whatever 7. Junkyard SAT 3:00 PPK 3

 





Division:  Men 50 I/C      
         
Team Team Day Time Diamond
1. S.S.I.C.P 2. RP ROX SAT 10:30 PC 1
3. BANDITS 4. GENESEE ROCHESTER SAT 10:30 PC 2
1. S.S.I.C.P 3. BANDITS SAT 1:30 PC 1
2. RP ROX 4. GENESEE ROCHESTER SAT 1:30 PC 2
1. S.S.I.C.P 4. GENESEE ROCHESTER SAT 4:30 PC 1
2. RP ROX 3. BANDITS SAT 4:30

PC 2

 



Division:  Mens 50E      
         
Team Team Day Time Diamond
1. Houghers 2. Kims Crew SAT 10:30 PC 3
3. Cobras 4. Leftovers SAT 10:30 PC 4
1. Houghers 5.  Last Call SAT 1:30 PC 3
2. Kims Crew 4. Leftovers SAT 1:30 PC 4
5.  Last Call 3. Cobras SAT 4:30 PC 3